اخباراخبار آگاپه

بیانیه موسسه نیکوکاری مهر هوشمند در خصوص بازداشت موسس و عوامل جمعیت امام علی (ع) و پلمپ این سازمان مردم نهاد

0
جمعیت امام علی

به نام خداوند مهر و نیکی
امروزه هیچ فرد، گروه و جریانی در کشورمان ایران نیست که بر اهمیت و لزوم حفظ سرمایه های اجتماعی و مبادی باز تولید آن از جمله نهاد های مدنی وقوف نداشته باشد و بر آن تاکید نکند.
در شرایط حساس اقتصادی و اجتماعی کنونی هیچ چیز جز فرهنگ کنشگری مردمی نسبت به مسائل و مشکلات نمی تواند در زنده نگه داشتن سرمایه های اجتماعی و بهره مندی از آن در تولید و پاسداشت ارزشهای ملی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … موثر واقع شود.

از طرفی جریان حضور فعالانه مردم در رفع مسائل و مشکلات جز با حفظ اعتماد عمومی در تمامی سطوح جامعه محقق نخواهد شد.از این رو موسسه نیکوکاری مهر هوشمند؛ آگاپه به عنوان سازمانی تسهیلگر و دغدغه مند در فضای اجتماعی برخود لازم می داند که علی رغم بی اطلاعی و عدم موضع گیری نسبت به دلایل و چند و چون برخورد با جمعیت امداد دانشجویی و مردمی امام علی (ع) این نکته را به مسئولین امر یاد آور شود

که اگرچه نظارت نهادهای قانونی بر فعالیت سازمان های مردم ضروریست، لیکن این نظارت می بایست با شفاف سازی و ارائه ادله قانع کننده صورت پذیرد تا از هر گونه خدشه به اعتماد عمومی در فضای اجتماعی جلوگیری شود.
لذا موکدا و مجدانه از دستگاه‌های ذی ربط تقاضا می شود تا با اطلاع رسانی و شفاف سازی از ابعاد مختلف پرونده مذکور ابهام زدایی کرده و از روند بررسی قانونمند آن اطلاع رسانی نمایند.

گفتنی است موسسه مهر هوشمند؛ آگاپه در حال بررسی استفاده از پتانسیل‌های حقوقی شبکه ارتباطی خود جهت پی گیری قانونی این موضوع است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

۶ روش برای افزایش منابع مالی موسسات خیریه

مقاله قبلی

نقش موسسه‌های نیکوکاری در بهبود تغذیه نامناسب

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار