آگاپه و دیجی‌کالااخباراخبار آگاپه

تسهیل نیکوکاری شفاف و مطمئن با همکاری استراتژیک آگاپه و دیجی‌کالا

0

استارتاپ اجتماعی آگاپه (موسسه مهر هوشمند) و دیجی‌کالا در تاریخ ۲۱ مهر ۱۴۰۰ اولین نشست طرح بزرگ «دیجی‌کالا مهر» را با حضور مدیران عامل و مسئولین ارشد سازمان‌های مردم نهاد سرشناس کشور از جمله موسسه محک، موسسه مهرگیتی، موسسه نیکان ماموت، انجمن اتیسم ایران، موسسه کهریزک، انجمن گابریک، بنیاد کودک، سازمان مردمی حفاظت از حیوانات و محیط زیست و ده‌ها سازمان بزرگ دیگر از اقصا نقاط ایران برگزار کردند.

در این نشست به طور رسمی از طرح نوآورانه و مبتکرانه آگاپه و دیجی‌کالا رونمایی شد. در این طرح بستری برای انجام کارهای نیک و خیرخواهانه‌ی مخاطبان و همه مردم ایران فراهم شده است. در این بستر موسسات غیرانتفاعی و سازمان های مردم ‌نهاد پس از انجام ارزیابی ‌و اعتبارسنجی‌، نیازهای کالایی خود را اعلام می‌کنند و با همیاری و مشارکت مردم و نیکوکاران این نیازها تامین می‌شود. در فرآیندی شفاف کالاها به دست نیازمندان و مددجویان رسیده و گزارش عملکرد موسسات به دست نیکوکاران مشارکت‌کننده خواهد رسید.

آگاپه (موسسه نیکوکاری مهر هوشمند) یک استارتاپ اجتماعی و مستقل، در قالب پلتفرمی، بستر مدیریت و سازماندهی سازمان های مردم نهاد و اقدامات بشر دوستانه را فراهم کرده است. آگاپه از طریق اعتبارسنجی و ارزیابی خدمات و تعامل با سازمان های مردم نهاد و موسسه های نیکوکاری، شفافیت و اعتماد را در عرصه اجتماعی گسترش داده و گزارش کار نیک را به حامیان در دیجی‌کالا مهر ارائه می‌دهد و نقش نظارتی و کنترلی برای اطمینان بخشی به نیکوکاران را ایفا می کند.

آشنایی با استارتاپ آگاپه

الهام سادات توباپور؛ قائم‌مقام مدیرعامل آگاپه ضمن تبیین نقش آگاپه در این طرح، افزود:

آگاپه یک استارتاپ اجتماعی و غیرانتفاعی بر مبنای یک دغدغه اجتماعی و ایده دانش بنیان است که بعد از بررسی چالش‌های موجود در عرصه فعالیت‌های اجتماعی با هدف توسعه شفافیت و فرهنگ نیکوکاری و تسهیل ارتباطات فعالان عرصه اجتماعی تأسیس شده است.

نگرش فکری آگاپه ناظر بر تغییر مخصوصا تغییر فناورانه در عصر چهارم انقلاب صنعتی است. به عبارت دیگر زمانی که تمامی وجوه زندگی بشر با فناوری دستخوش تحول شده، بنابراین فضای کار اجتماعی و نیکوکاری نیز باید متحول شود. به همین منظور برای تسهیل این گذار و کمک به نیکوکاران و سازمان های مردم نهاد وارد این عرصه شده است.

حضور استارتاپ آگاپه و دیجی‌کالا در نشست دیجی‌کالا مهر

مدل پلتفرمی آگاپه ضمن فراهم‌آوری شرایط لازم برای این تغییر، ارتباط بین گروه‌های مختلف در فضای اجتماعی از جمله سازمان‌های مردم نهاد، حامیان و نیازمندان را تسهیل و فرهنگ نیکوکاری هوشمند را ترویج می‌کند.

توباپور در ادامه ارزش‌های پیشنهادی آگاپه برای جامعه را به این صورت برشمرد: «تقویت جامعه مدنی، کاهش فقر در جامعه، توسعه شفافیت و اعتماد سازی، تسهیل نیکوکاری در جامعه، تلاش در جهت تحقق عدالت اجتماعی و ایجاد و توسعه ارتباطات هدفمند و پایدار».

وی در نهایت خاطرنشان کرد، چشم‌انداز این استارتاپ اجتماعی ایجاد بازار نوین عرضه و تقاضای خدمات و حمایت اجتماعی و تغییر رفتار بازیگران این عرصه در راستای توسعه احسان و نیکوکاری است.

فرایند عملیاتی همکاری آگاپه و دیجی‌کالا

طرح دیجی‌کالا مهر پس از چندین ماه فعالیت کارشناسی و بررسی همه ابعاد فنی و اجتماعی توسط آگاپه و دیجی‌کالا به مرحله اجرا درآمده است.

در این طرح بزرگ که برای اولین بار در ایران اجرا می‌شود، استارتاپ آگاپه امکان ارتباط بین کاربران دیجی‌کالا، سازمان‌های مردم نهاد و نیازمندان را فراهم می‌کند. در نتیجه این تعامل، سازمان‌های مردم نهاد به میلیون‌ها حامی دسترسی پیدا می‌کنند و کالاهای مورد نیازِ نیازمندان در هر نقطه از ایران به دست آنها می‌رسد.

مدل همکاری استراتژیک آگاپه و دیجی‌کالا
مدل همکاری استراتژیک آگاپه و دیجی‌کالا

در همین راستا، مصطفی شعبان‌پور؛ مسئول واحد مسئولیت‌های اجتماعی (CSR) دیجی‌کالا از علاقه‌مندی و نقش‌آفرینی این برند در این همکاری استارتاپی صحبت کرد.

بخش دیگری از نشست دیجی‌کالا مهر نیز به مدیران عامل و مسئولان بلندپایه سازمان‌های مردم نهاد اختصاص یافت.

مدیران سازمان‌های مردم نهاد ضمن قدردانی از این ابتکار، بر نقش آگاپه به عنوان پلتفرم هوشمند اقدامات بشر دوستانه تأکید کرده و خواستار استفاده از ظرفیت‌های بیشتر و پیاده سازی مدل های حمایتی نوآورانه دیگر توسط دیجی‌کالا و آگاپه شدند.

در پایان نشست سازمان‌های مردم نهاد، سوالات خود را مطرح کردند که توسط محمد احسان متقی؛ مدیرعامل آگاپه و امیر حسن موسوی؛ مدیر روابط عمومی دیجی‌کالا پاسخ داده شد.

شایان ذکر است استارتاپ اجتماعی آگاپه منفعت مالی از طرح دیجی‌کالا مهر ندارد و تمام مزایای این طرح برای سازما‌ن‌های مردم نهاد حفظ شده است.

شما می‌توانید برای شروع اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت یا استارتآپ با آگاپه تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل کرده و ارسال نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۳]

به چه کسانی باید کمک کرد

مقاله قبلی

نکاتی برای داوطلب کار در خیریه + بررسی کار داوطلبانه در ۱۰ موسسه خیریه

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود / ثبت نام
طراحی سایت