سمن‌ها و خیریه‌ها

تاریخچه جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)

0
آشنایی با فعالیت های جمعیت امام علی

تاریخچه جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)

 

جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) یک سازمان مردم‌نهاد، کاملا مستقل، غیرسیاسی و غیردولتی می‌باشد. جمعیت مردمی امام علی (ع)

از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را آغار کرده و در سال ۱۳۸۴ به صورت رسمی با شماره ۱۹۰۶۱ به ثبت رسیده است و هم‌اکنون فعالیت‌های خود را با مجوز رسمی از وزارت کشور دنبال می‌کند.

 همچنین در سال ۱۳۸۹ با ثبت مقام مشورتی خاص و در سال ۱۳۹۷ با عنوان مقام مشورتی عام در سازمان ملل متحد و عضویت در شورای امور اقتصادی – اجتماعی این سازمان بین‏‌المللی، به‌ عنوان یکی از سازمان‌های فعال در زمینه کاهش معضلات اجتماعی در سطح بین‌‏المللی معرفی گردیده است.

این جمعیت در دانشگاه‌های صنعتی شریف و تهران دارای دفتر رسمی می‌باشد و در سایر دانشگاه‌های تهران و شهرستان‌‏ها نزدیک به ۱۰،۰۰۰ عضو فعال دارد.

اعضای جمعیت در سال ۱۳۸۴ نخستین دفتر رسمی مردمی خود را در جنوب شهر تهران و در محلۀ مولوی بازگشایی کردند و نام خانه ایرانی را بر آن نهادند تا نمادی باشد از قدمی بزرگ برای آبادانی ایران توسط دانشجویان ایرانی.

این جمعیت در حال حاضر ۴۴ مرکز شامل، یک دفتر روابط عمومی، ۴۳ خانه ایرانی و نمایندگی فعال در ۱۶ استان کشور از جمله در شهرهای تهران (محله‌های مولوی، خاک سفید، دروازه غار، لب خط، فرحزاد و شهرری)، شیراز، مشهد، تبریز، اصفهان، کرمان، بوشهر، کرمانشاه، ساری، گرگان، کرج و… دارد.

تمامی افراد دچار معضلات اجتماعی اعم از فقر و اعتیاد، کودکان کار و خیابان، زنان سرپرست خانوار، کودکان دچار بیماری‌های خاص، دختران آسیب‌دیده و کودکان معارض قانون و بزه‌دیده تحت پوشش برنامه‌های جمعیت هستند.

مأموریت جمعیت امام علی (ع) رسیدن به جهانی استوار بر پایه‌ی عدالت و صلح با نگاه ویژه به افراد در معرض آسیب خصوصاً کودکان می‌باشد.

نمونه فعالیت‌های انجمن امام علی

 

در همین راستا در حدود ۶۱۰۰ کودک در سراسر کشور در خانه‌های ایرانی تحت پوشش
خدمات جمعیت امام علی هستند تا فردا روزی بتوانند چهره و نام محله خود را تغییر دهند.

جمعیت امام علی به تقویت مشارکت عمومی به‌ویژه حضور فرهیختگان در سیاست‌های اجتماعی و بازخوانی آیین‌ها و مناسبت‌های ملی- مذهبی در جهت ارتقاء وضعیت اجتماعی و انسانی در جامعه معتقد است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

آیا می دانید سخاوتمندترین مردم جهان در سال ۲۰۲۰ برای کدام کشور بوده اند؟

مقاله قبلی

پروژه سیستان و بلوچستان،معرفی روستاهای حاشیه حاجی‌آباد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.